Smocza Era

Fantasy PBF

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

FORUM POZOSTAJE ZAMKNIĘTE
FABUŁA
Świat i Fabuła - Opis znajdziesz również w Przewodniku!
Forum Smocza Era swoją rozgrywkę prowadzi na ogromnym kontynencie o nazwie Fablehaven. Jest to niezwykle młody świat, bez skomplikowanych nazw rodów, przodków i tym podobnych. Wszystko, tylko po to, aby to gracz w pełni mógł kształtować przyszłość tego uniwersum. Wcześniejsze wydarzenia można znaleźć w Przewodniku w temacie "Świat i fabuła", poniżej przedstawiamy ostatni zapis.
Rok 280 Po wielu kolejnych latach, tworzą się pierwsze klany, Elfów, którzy dbając bardziej o swój dobrobyt decyduje się bronić swoich ścieżek i granic, Ludzi, którzy decydują się wziąć pod opiekę Szlaki handlowe i którzy mają od dawno swoją Gildie Jeźdźców, która cały czas jest doglądana i skupia teraz Jeźdźców również innych ras, Krasnoludów, którzy tworzą Klan w głównej mierze po to, aby dalej pogłębiać swój majątek i żeby stworzyć coś na wzór Rady, która będzie zarządzała całą rasą krasnoludzką. Tworzy się również klan Orków, którzy szykując się do wojny, mają za zadanie poszerzyć swoje terytorium. Orkowie zaczynają pomału najeżdżać najbliższe wioski ich terytorium. Ludzie mając duże doświadczenie w oswajaniu dzikich stworzeń, decydują się stworzyć Zakon Gryfa, który będzie miał za zadanie tłamsić wszelkie ataki Orków, pilnować granic i patrolować Fablehaven. Dzięki swoim działaniom zyskują coraz większe uznanie w świecie, chociaż przekonani o swojej wyższości i szlacheckości krwi, Elfy nadal skupiają się najbardziej na samych sobie.
AKTUALNOŚCI
FORUM POZOSTAJE ZAMKNIĘTE!
Head Admin:

Mistrzowie Gry:

#1 2019-10-03 18:14:54

Twórca
p61qPeF.png
Dołączył: 2019-09-29
Liczba postów: 391
Reputacja (-10 - 10): 0
WindowsFirefox 69.0

Dekret [Regulamin]

REGULAMIN OGÓLNY


Start:
1. Nick na forum musi być taki sam jak imię naszej postaci. Nie może on zawierać cyferek.
2. Nasz nick nie może zawierać obraźliwych znaczeń.
3. Prosimy, aby nick postaci nie był kopią imienia znanych postaci z uniwersum podobnych (chyba, że jest to dość popularne imię postaci).
4. Niezbędny będzie avatar, który zobrazuje najlepiej waszą postać (maksymalne wymiar 180x250 i rozmiar do 120 kb).
5. Po zaakceptowaniu naszej karty, niezbędne jest wklejenie jej do naszej sygnaturki, możecie zrobić to za pomocą obrazka:

Ukryta wiadomość
[url=LINK DO KP][img]LINK DO OBRAZKA[/img][/url]

lub za pomocą zwykłego odnośnika i informacji, że macie KP:

Ukryta wiadomość
[url=LINK DO KP]KARTA POSTACI[/url]

Sprawa wygląda identycznie z rozwojem naszej postaci.
6. Nasza postać zaczyna w miejscu zamieszkania, czyli miejscu które określiliśmy w KP.
7. Nasze posty muszą być odzwierciedleniem naszej postaci, musimy kierować nią tak jak ją opisaliśmy. W postach należy umieścić jej uczucia, poglądy, myśli. W przypadku gdy gracz postąpi niezgodnie z charakterem postaci, może dostać mniej punktów niż przewiduje się za wykonanie danej rzeczy. Jeśli przeczytałeś ten regulamin, napisz "przeczytałem" na samym końcu KP.
8. Posty zamieszczamy w trzeciej osobie np. "Surya wylądowała" "Surya skoczyła w kierunku..." itp.
9. Wygląd naszej postaci (opisowy) nie może mieć żadnych przedmiotów uzbrojenia, mieczy, zbroi o specjalnych właściwościach.
10. W przypadku w którym gracz zechce odejść z forum (poprzez kasację konta), a następnie wrócić i będzie to w czasie 48h, gracz odzyska 100% postaci. Każdy gracz ma prawo do odejścia bez kasacji konta, a zwyczajne jego zostawienie i wrócenie kiedy mu się podoba.
11. Jeżeli gracz zechce przerwać swoją czynność fabularną, może to zrobić kiedy tylko chce, o ile ów czynność np. misja, wyprawa i tak dalej nie przekracza 10 postów. W przeciwnym razie gracz poniesie karę (szanujmy nie tylko swój czas, ale również prowadzącego).
12. W sytuacjach konfliktowych, ostateczny głos ma H@ forum.
13. Obrażanie jakiegokolwiek gracza czy to na forum, chatboxie, discordzie, czy to na PW jest tak samo karane.
14. W przypadku zmian drastycznych np. w opisie rasy, gracz będzie informowany w odpowiednim dziale, o możliwości zmiany rasy (jeżeli stwierdzi, że koliduje ona z jego koncepcją postaci)
15. Charakter postaci musi być edytowany jeżeli fabularne wydarzenia mają taki wpływ na postać, że zmienia się ona. Przykładowo, jeżeli jest dobrą postacią, a wydarzenia fabularne (np. śmierć kogoś, chęć zemsty) zepchną postać na zły tor. Należy napisać do Admina, który wstawi poprawkę.
16. Historia postaci powinna być edytowana co jakiś czas w celu uzupełniania bieżących wydarzeń postaci. Nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy gry.
17. Forum nie posiada opcji HIDE, wszelkie zmiany, wiedza postaci i inne powinny być zamieszczane w imiennym dziale (Karty postaci -> Rozwój -> nasz nick).
18. Każdy gracz zobowiązany jest do aktualizacji rozwoju postaci.
19. DOZWOLONE JEST posiadanie JEDNEGO multikonta po wcześniejszym poinformowaniu Administracji. Multikonto może założyć gracz, który na forum spędził przynajmniej 3 miesiące aktywnej gry. Multikonta nie mogą oczywiście wejść w interakcje z głównymi kontami.
20. Przyjmuje się, że na forum (fabularnie) występuje jeden, uniwersalny język.
21. Gracz zobowiązany jest do uzupełnienia rubryki "Waluta forum".
Zapis ten będzie oznaczał "100 srebrnych monet, 50 brązowych" lub w drugim przypadku "100 dukatów czyli 100 srebrnych monet". Gracz zobowiązany będzie do uzupełniania tej rubryki za każdym razem jak wyda/dostanie dukaty!


Forum i discord:
1. Zabronione jest spamowanie, czyli pisanie wielu postów pod rząd lub tworzenie zbyt dużej ilości wątków po nic.
2. Zabronione jest obrażanie innych graczy, wyśmiewanie, nękanie.
3. Zabronione jest zmienianie nicków!, KP - częściej niż raz na trzydzieści dni.
4. Zabronione jest pisanie notorycznie dużymi literami czy innym kolorem czcionki niż domyślna (wyjątkiem jest wypowiedź naszej postaci, którą należy jakoś wyróżnić)
5. Zabronione jest umieszczanie treści pornograficznych prócz kanału NSFW.
6. Zabronione jest stwarzanie sytuacji nieprzyjemnych, konfliktowych.
7. Zabronione jest reklamowanie innych forum o podobnej treści, czy zachęcanie graczy do wejścia na inne.
8. Zabronione jest wstawianie zbyt często i zbyt dużych obrazków.
9. Jeżeli kiedyś nie znajdziesz serwera w spisie, być może usunięto cię za zbyt długą nieaktywność.
10. Zabronione jest przesadne przeklinanie przed godziną 22:00, bez przynajmniej dwóch gwiazdek.
11. Opcja usuwania postów została wyłączona. Edycja postów jest możliwa do momentu w którym nie pojawi się inny post po naszym. Jeżeli więc nasz post zostanie zedytowany o 20:05 a post przeciwnika/MG pojawił się o 20:00, MG może uznać, że edycja dotyczyła reakcji na działanie w poście.
12. Za wydarzenia odpowiada administracja, a także za ocenę pojedynków w sytuacjach spornych. Każdy gracz może wziąć jedną misję jako test, potem podesłać do admina link, jeśli misja będzie na odpowiednim poziomie można zostać prowadzącym misje. Osoba taka otrzymuje dodatki.
13. ZABRANIA się wykorzystywania wiedzy gracza jako wiedze postaci! Przykładowo, jeżeli gracz A napiszę na czacie, że zamierza zaatakować gracza B, gracz B nie może wykorzystać tej wiedzy by się np. schować. Innymi słowy, nie można robić Out Of Character (wychodzenia z postaci). Dopuszcza się niewielkie "umawianie" jak np. wspólna gra (w razie wątpliwości prosimy pytać Administrację)
14. NICK NA DISCORDZIE MUSI BYĆ TAKI JAK NA FORUM.
15. Z pewnością nie będzie to potrzebne, bo wierzę, że każdy będzie potrafił wykrzesać z siebie trochę tekstu. Ustala się jednak, by odpis nie miał mniej niż 5 linijek na forum.W razie złamania regulaminu dostaniecie upomnienie. W przypadku jego zlekceważenia moderator lub administrator ma prawo nałożyć na was dowolną karę adekwatną do waszego zachowania. Administrator ma prawo wymierzyć karę od razu (ujemne pkt statystyk bądź waluty gry), jeżeli sytuacja jest drastyczna, a nawet wymierzyć karę chwilowego zbanowania.


Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu wraz z rozwojem rozgrywki na forum.


WSZELKIE SPRAWY ZWIĄZANE Z FORUM PROSZĘ ZAŁATWIAĆ POPRZEZ DISCORDIA -> SURYA LUB POPRZEZ PW NA FORUM NA KONCIE SURYA

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot
Legenda
Head Admin | Mistrz Gry
Człowiek | Ork | Elf | Krasnolud | Malauk | Reptilianin | Goblin | Rasa własna

Stopka

Forum oparte na FluxBB